Гарвард пожертвує 100 мільйонів доларів на відновлення рабства
26 квітня Гарвардський університет оприлюднив документ, у якому детально описано його історичний зв’язок із рабством у Сполучених Штатах, і оголосив про виділення 100 мільйонів доларів США для вивчення та «відновлення» цих зв’язків.
Висновки були оприлюднені у 130-сторінковому звіті, результаті дослідження, проведеного на замовлення нинішнього декана ГарвардЛоуренса Бекоу у 2019 році. Однак університет почав публічно говорити про свій зв’язок із рабством у 2016 році. Того року на території кампусу було встановлено меморіальну дошку на честь чотирьох поневолених людей, які протягом багатьох років працювали на двох різних президентів Гарварду. 1700.
Статуя Джона Гарварда в університетському містечку (Jens Junge/Pixabay)
У розслідуванні брала участь група дослідників, які аналізували імена та історії людей, які працювали в університеті без оплати праці. Комітет виявив, що Гарвард та його керівники, включаючи чотирьох колишніх президентів закладу, поневолювали людей. За словами авторів, новий звіт доповнює попередню роботу, розпочату в 2007 році професорами та студентами Гарварду, щоб показати зв’язок університету з рабством.
Гарвард є найстарішим університетом Сполучених Штатів — він відкрився в місті Кембридж, штат Массачусетс, у 1636 році, коли ця територія ще була колонією Великобританія. У той час людям дозволялося працювати без оплати праці. У доповіді зазначається, що на той час рабство було звичайним явищем на Заході та важливою частиною економіки в колоніях і «потужно сформувало Гарвардський університет». Наприклад, деякі люди, які фінансували Гарвард на початку його історії, збагатилися, купуючи та продаючи рабів.
Дослідники, відповідальні за звіт, також заявили, що Гарвард тепер є частиною «довгого та зростаючого списку» американських університетів, «пов’язаних з історією рабства».
роки рабства
Поневолені люди працювали в університеті майже 150 років, поки рабство не було визнано незаконним у МассачусетсУніверситетський документ показав, що принаймні 70 чорношкірих і корінних американців були поневолені — це включає людей, які працювали на території університету та вдома в університетських чиновників.
Крім того, університет, який є найбагатшим у США, став багатим завдяки інвестиціям у такі галузі промисловості, як бавовняна та цукрова тростина, де використовувалася примусова праця. Ці культури вирощували поневолені люди, переважно на півдні США та на островах Карибського моря. Багато будівель у Гарварді названо на честь людей, які володіли рабами.
У звіті зазначається, що Гарвард отримав вигоду від ідеї, що рабство в Сполучених Штатах було зосереджено на Південь країни, далеко від регіону, де розташований університет. Однак, згідно зі звітом, економіка колоній на північному сході США також «була процвітаючою» через їхні зв’язки з рабством і підприємствами, які використовували примусову працю.
Дослідники кажуть, що, ймовірно, було поневолено понад 70 людей, але вони змогли знайти лише 70 імен. Вони додали, що деякі з поневолених були корінними американцями. Багато з поневолених були відомі лише за іменами, такими як Цезар, Діна, Делія, Рентій і Венера.
Фонд «загоєння ран»
Бекоу оголосив про створення фонду в розмірі 100 мільйонів доларів для вирішення того, що він назвав «руйнівним впливом (рабства) на окремих людей, Гарвард і наше суспільство». Гроші будуть використані для компенсації поганого поводження з людьми, які працювали в університеті, але вони не будуть виплачені безпосередньо живим родичам поневолених людей у Гарварді.
Автори звіту стверджували, що університет повинен дозволити деяким студентам з історично чорношкірих коледжів і університетів навчатися в Гарварді протягом одного року.
Вони також сказали, що школа має зробити освіту більш доступною для нащадків рабів на півдні США та Карибському басейні. Крім того, дослідники стверджували, що Гарвард повинен запропонувати освітні програми індіанським племенам на північному сході США.
ПРОЧИТАЙТЕ ТАКОЖ – Що таке Ліга чорного плюща?
«Тривожні» ідеї
Крім того, згідно зі звітом, навіть після того, як рабство було визнано незаконним, деякі з професорів університету викладали расові теорії, які захищали перевагу білої раси. Наприклад, деякі викладачі проводили дослідження раси, які дослідники пов’язували з політикою, прийнятою лідерами нацистської Німеччини. У звіті деякі з цих робіт, які включали фотографування оголених темношкірих людей і вимірювання їхніх тіл, назвали «образливими».
Баков назвав відкриття «тривожними та шокуючими» та сказав, що ідеї допускають глибоко «аморальну» діяльність.
У більш сучасні часи, як зазначається у звіті, університет повільно робив освіту та роботу доступними для афроамериканців. Між 1890-ми і 1940-ми роками лише близько трьох чорношкірих відвідували коледж щороку. До 1960 року їх кількість зросла лише до дев’яти.
Компенсація за рабство
Автори звіту також захищають, що університет має витрачати гроші на компенсацію минулого, але вони не говорять точно, що школа має давати гроші нащадкам поневолених, які там працювали. Виплати компенсації за погане поводження в минулому зазвичай називають «репараціями». Натомість Гарвард заявив, що виправлятиме свої помилки через «викладання, дослідження та послуги».
Подібні дії вживають і інші університети
Джорджтаунський університет у Вашингтоні, округ Колумбія, намагається зібрати 400 000 доларів на рік, щоб передавати їх нащадкам рабів, яких продає школа. вже прінстонський університету Нью-Джерсі заснував фонд у розмірі 27 мільйонів доларів для компенсації поневоленим людям. Нарешті, університет Вірджинії, заснований президентом США Томасом Джефферсоном, створив стипендії для живих родичів тих, кого він поневолив.
Однак деякі критики кажуть, що ці університети повинні робити більше або що вони не виконують своїх обіцянок. Тепер, коли Гарвард оприлюднив свій звіт, очікується перевірка того, як було витрачено 100 мільйонів доларів і чи змінився фонд.
У звіті Бекоу зазначив, що Гарвард «далекий від досконалості», але завжди намагається «бути кращим». Президент університету сказав, що університет прагне слідувати рекомендаціям і «вирішувати виклики, які стоять попереду».
Історично чорношкірі університети в США
У документі згадуються історично чорні коледжі та університети в США. Ці заклади відомі під абревіатурою HBCU (історично темношкірі коледжі та університети). Вони були створені до прийняття Закону про громадянські права 1964 року з наміром забезпечити освіту для афроамериканської спільноти. перевірити тут 10 із цих університетів і дізнайтеся історію створення кожного з них.