6 безкоштовних університетів по всьому світу
Якщо ви хочете закінчити вищу освіту, вам, безумовно, слід поставити два питання. По-перше, це якість викладання в закладі, який вас цікавить, а також: скільки вам коштуватиме цей курс! Але можна отримати безкоштовну та якісну освіту.
Крім Бразилії, де є безкоштовні університети та вищі навчальні заклади, в інших країнах також є така можливість. Хіба що навіть за кордоном у деяких країнах немає ануїтетів чи щомісячної плати за навчання.
Установи часто підтримуються урядом. Але незважаючи на це, вони не обмежуються лише місцевими студентами або студентами-резидентами. Деякі університети навіть не мають плати за навчання для іноземних студентів.
Якщо ви шукаєте шанс безкоштовно навчатися за кордоном, давайте зараз перевіримо, що це за безкоштовні (або за низьку плату за навчання) можливості в усьому світі.
Повна стипендія чи університет без ануїтету?
Один повна сумка для поїздки це той, який, крім покриття ваших витрат на ануїтет, також пропонує цінність для вашого утримання в країні, з харчуванням, проживанням та всім іншим, необхідним для життя за кордоном. Це мрія кожного студента по обміну. Ще один хороший шанс – повна стипендія на навчання, яка вже покриває всю плату за навчання.
Різниця в тому, що в університетах без платного навчання жоден студент не платить за навчання. Повні стипендії на проїзд надаються ексклюзивно для видатних студентів, річні внески яких покриваються стипендією. Тобто: це дві різні теми, але вам потрібно знати, щоб навчатися за межами Бразилії.
Але, окрім стипендій із повним фінансуванням або повною оплатою навчання, є ще одна можливість безкоштовно навчатися за кордоном у країнах, де є університети без плати за навчання. В інших випадках можна вчитися малооплачувано, в закладах, де плата за навчання низька.
У таких країнах, як Норвегія, Австрія, Німеччина та Фінляндія, наприклад, іноземні студенти можуть навчатися без плати за навчання або за низькою ціною.
Норвегія
А Норвегія є однією з націй які мають безкоштовні університети. Там можна навчатися безкоштовно. Часто стягується лише одна плата за семестр, залежно від закладу. Сума становить від 300 до 600 норвезьких крон кожні шість місяців.
Таким чином, вашою єдиною турботою під час навчання там буде забезпечення ваших витрат на проживання, таких як житло та їжа. Це може бути проблемою, враховуючи, що вартість життя в Норвегія вища. Що дійсно може обтяжити вашу кишеню, так це висока вартість: столиця Осло входить до числа 2% найбільших дорого на світі жити.
З іншого боку, якість життя також висока, індекс людського розвитку країни (ІЛР) досягає 0,954. Таким чином є можливість поєднувати підробіток з навчанням.
Ще одна проблема, про яку слід пам’ятати, – мова. Там населення розмовляє і проводить заняття норвезькою мовою. Коли мова йде про аспірантуру, наприклад, для отримання ступеня магістра та доктора, деякі курси зазвичай проводяться англійською мовою. Але у випадку закінчення школи більшість занять проводиться норвезькою мовою.
Перегляньте деякі відомі установи:
1. Університет Осло
Університет Осло є найстарішим з норвезьких університетів. Він був заснований у 1811 році, коли країна перебувала під владою Данії. Нині він вважається найкращим закладом країни, а у світі за рейтингом QS 2022 займає 102 місце.
Університет, розташований в однойменній столиці Норвегії, наразі має близько тридцяти восьми тисяч студентів і понад чотири тисячі співробітників. Щоб навчатися там, необхідно вільно володіти норвезькою мовою, у разі закінчення навчання. Що стосується посади, на деяких курсах є заняття англійською мовою.
2. Бергенський університет
Університет Бергена (UiB) — безкоштовний державний університет, розташований в однойменному місті Норвегії. Заснований у 1946 році, зараз у ньому навчається понад 14 000 студентів, з яких 13% є іноземцями. Це свідчить про відкритість закладу для іноземних студентів.
UiB пропонує освітні програми в галузі образотворчого мистецтва та музики, гуманітарних наук, права, математики та природничих наук, медицини, психології та соціальних наук. Університет визнано другим найкращим навчальним закладом країни. У рейтингу QS 2022 університет займає 199 місце.
3. Університет Тромсе (також званий Арктичним університетом Норвегії)
Університет Тромсе (також званий Арктичним університетом Норвегії — UiT) — найпівнічніший навчальний заклад у світі. Він вперше відкрив свої двері в 1972 році і в даний час пропонує курси в таких областях, як науки про здоров’я, наука і технології, гуманітарні науки та освіта, біологічні науки і рибальство, образотворче мистецтво, право і спорт і соціальна робота.
UiT вважається третім найкращим закладом у Норвегії, будучи шостим за величиною в країні з понад 14 000 студентів – приблизно 11% з них є іноземцями. У рейтингу QS Ranking заклад на 440 місці.
Німеччина
З жовтня 2014 року практично всі університети в Німеччині не стягувати жодної плати за навчання або річної плати за бакалаврські та магістерські програми, в тому числі для іноземних студентів.
У деяких штатах університети стягують семестровий внесок або адміністративні збори під час закінчення навчання. Значення складають близько 50 євро, тобто: набагато нижче ніж ануїтети, які ми бачимо в інших країнах.
Ступінь магістра в Німеччині зазвичай має гонорари та ануїтети, але вони не такі високі, як в інших країнах. Докторські ступені безкоштовні, але вимагають внеску за семестр.
Тобто, як і в Норвегії, ми можемо сказати, що навчання там безкоштовне, але воно може мати внески. Як і в ситуації іншого європейського народу, треба нести своє вартість проживання в Німеччині. У порівнянні з Норвегією німецька країна є більш доступною.
Щодо мови, то тут також великий виклик. Хіба що в більшості університетів є заняття німецькою мовою і вимагають від вас підтвердження своєї кваліфікації для навчання там. Тому, якщо ви не володієте мовою, можливо, краще переглянути свій вибір.
Окрім мови, для навчання в Німеччині потрібні й інші критерії, наприклад, певний академічний результат (навіть якщо ви не відповідаєте основним вимогам, вам доведеться пройти навчання за направленням).
Ми також відокремлюємо деякі відповідні установи з Німеччини:
1. Мюнхенський технічний університет
У рейтингу QS 2022 року заклад значиться як 50-й найкращий на всій планеті. Мюнхенський технічний університет (Technische Universitat Munchen) є частиною TU9, асоціації дев’яти найпрестижніших технічних університетів Німеччини. Тобто якість викладання загальновизнана!
2. Гейдельберзький університет Рупрехта-Карла
Гейдельберзький університет, заснований у 1386 році, є найстарішим у Німеччині. Іноземні студенти становлять близько 18% від загальної кількості студентів — досить важлива кількість! І це 63-й найкращий навчальний заклад світу за версією QS Raking.
3. Університет Людвіга-Максиміліана
Наступним у списку є Університет Людвіга-Максиміліана. Його позиція в рейтингу QS – 64-та. LMU, розташований у Мюнхені, є однією з провідних академічних і дослідницьких установ Європи.
Австрія
вже в Австрія, державні університети мають дуже низьку цінність. Тому, незважаючи на те, що це не зовсім безкоштовно, це може бути доступною можливістю. У випадку іноземних студентів, які не є місцевими жителями або не проживають у країнах Європейського Союзу, значення становлять близько 730 євро за семестр, на додаток до 20 євро студентської асоціації та страхового внеску.
Але Австрію ми виділили в списку саме тому, що там можна отримати звільнення від сплати зборів або повне або часткове відшкодування. Це стосується певних стипендій і студентів, які беруть участь у деяких програмах обміну та університетських партнерств.
Що там може бути трохи дорогим, так це вартість життя. Австрія вважалася 18-ю найдорожчою країною у світі для життя. Тому вам потрібно проаналізувати фінанси, щоб побачити, чи вписується вона в бюджет.
Мова також є проблемою, яку слід враховувати. Там розмовляють австрійською німецькою мовою, і для відвідування більшості випускних класів також необхідно оволодіти цією мовою.
1. Віденський університет
Цей віденський навчальний заклад є найстарішим у світі, коли мова заходить про навчання німецькою мовою. Віденський університет, заснований у 1365 році, є одним із найдешевших університетів Австрії для іноземних студентів із ціною від 20 до 750 євро. Це найкращий заклад країни і, згідно з QS Ranking, посідає 151 місце у світі.
Тому, хоча це не зовсім безкоштовне навчання, це може бути хорошим шансом вчитися за кордоном дешевше!
Фінляндія
У Фінляндії навчання в докторантурі не передбачає ануїтетних витрат для тих, хто обраний, тому в європейській країні можна навчатися безкоштовно, але лише у випадку тих, хто схвалений для проходження там докторської дисертації. Отже, якщо це ваша мета, вам потрібно буде пройти аспірантуру.
Для бакалаврату та магістра необхідно буде платити ануїтети. З іншого боку, в країні є стипендії, які можуть гарантувати оплату навчання там.
Навчайтеся за кордоном безкоштовно!
Як ми бачили, в деяких країнах його немає стягнення річної або щомісячної плати для досліджень. Заклади часто утримуються урядом і навіть залучають іноземних студентів до безкоштовного навчання.
Найбільшими труднощами для студента по обміну під час навчання в цих установах є наступні:
1. Прожитковий мінімум
У випадку схвалення в закладах без щорічної плати, витрати на перебування в цих країнах повинні нести студенти. І з цієї причини необхідно поставити на кінчику олівця, які витрати і як ви збираєтеся організувати себе, щоб їх оплатити. Підробіток, стажування чи стипендія – це спосіб заробити гроші, щоб залишитися за кордоном під час навчання.
2. Іноземна мова
У випадку європейських країн мова може бути великою проблемою. Норвезька, німецька чи інша мова, для навчання в навчальних закладах за кордоном необхідно добре володіти. Звичайно, з навчанням і самовідданістю можна вільно говорити і таким чином відвідувати заняття спокійно.
Окрім занять, усі документи для відбору вимагатимуть знання хоча б основ мови цієї нації. У деяких ситуаціях для спілкування також знадобиться англійська.
3. Затвердження в установах
Це не тому, що освіта безкоштовна чи дешевше що затвердження буде простим або легким. У більшості випадків вам потрібно буде подати свої оцінки, рекомендаційні листи, результати тестів, знання мови та інші документи. Крім того, більшість процесів відбору вимагатимуть співбесіди та всього бюрократичного процесу відбору затверджених кандидатів.
Таким чином, підготовка є ключовою. У деяких випадках також можна виграти стипендію, яка покриватиме плату за навчання або сприятиме проживанню за кордоном.
У країнах, де не стягується плата за навчання, ви можете виграти стипендію, щоб допомогти з витратами на життя. Це значно полегшує навчання там. Але, звісно, щоб бути стипендіатом чи навіть обраним у цих установах, потрібна підготовка.
І щоб допомогти вам змінити своє життя та навчатися за кордоном безкоштовно (або витрачаючи дуже невеликі витрати), ви можете розраховувати на підтримку нашого викладачі-експерти. Є більше 900 класів і перевірка ваших документів, на додаток до моментів для з’ясування сумнівів. Все це, щоб досягти ваших цілей і допомогти вам завоювати цю міжнародну можливість.