Віза чи вид на проживання: в чому різниця?
Ви вирішили піти на обмін! Він організовує себе, щоб втілити цю мрію в реальність. Іщоб вивчити мову, навчатися за кордоном, пройти стажування чи навіть отримати роботу, вам потрібно організувати необхідну документацію для вступу.
Одним із таких документів буде ваша віза чи дозвіл на проживання, які, загалом, є дозволом на проживання в певній країні на деякий час. І, на перший погляд, вид на проживання та віза можуть здатися синонімами.
Але знайте, що є відмінності. Насправді для схвалення обох документів знадобляться певні докази, але важливо знати, який є який і як працює кожен процес. Тому ми підготували цю статтю, щоб раз і назавжди з’ясувати, у чому відмінність кожного з них. Ходімо?
Яка різниця між візою та посвідкою на проживання для студентів по обміну?
Хоча вони виглядають як один і той самий документ, між дозволом на перебування та посвідкою на проживання є принципова різниця. Основний з них полягає в тому, що віза запитується в країні походження, тому для бразильців її потрібно запитувати тут, у Бразилії, через консульство.
Дозвіл на проживання запитується, коли студент за обміном вже перебуває в країні призначення. Наприклад, ви проходили 3-місячні курси в Сполучене Королівство і не потребувала візиале ви хочете продовжити своє перебування там або навіть отримати схвалення в університеті, тоді ви повинні подати заяву на дозвіл на проживання.
Щоб зробити це ще простіше, давайте дізнаємося більше про ці документи та їх процес.
Що таке віза?
Віза – це документ, який вимагають у консульстві, коли студент все ще перебуває в країні походження. Як правило, віза запитується в певних випадках, наприклад, для студентів, які їдуть перебування в Європі більше трьох місяців або більше шести місяців у Великобританії.
В інших випадках, як у випадку з робочою візою, вам буде дозволено в’їхати в країну для виконання певної функції в компанії без визначеного часу повернення. Для кожного способу ви повинні відповідати певним критеріям.
У разі візи на роботу або стажування, підтвердження працевлаштування через документи. Що стосується студентів, то вступ до університету чи програми навчання. І так далі: для кожного типу візи потрібен окремий документ.
Отже, віза – це запис, який робиться в паспорті громадянина, який розраховує на в’їзд на іншу територію.. Тобто візи затверджуються (або відмовляються) через посольства чи консульства країни, куди ви хочете мігрувати. Якщо ви хочете поїхати до Канади, наприклад, ви повинні провести процедуру в Бразилії, зв’язавшись з канадським консульством.
Цей запис засвідчує дозвіл заявника на в’їзд до країни призначення. Можна сказати, що це документ, необхідний в обов’язковому порядку, який дає вам право на в’їзд до країн, для яких потрібна віза для бразильців.
У випадку зі студентом, який їде до Сполучених Штатів, він не може там жити, навчатися чи навіть займатися туризмом, якщо він не мати візу. Це відбувається тому, що між США та Бразилією немає угоди про вільне пересування бразильців.
У разі поїздки в Аргентину бразильці не потребують візи і можуть вільно перебувати там 90 днів. Тобто оформляти візу перед посадкою не потрібно. Але якщо ви хочете там жити або навчатися, ви повинні подати заяву на дозвіл на проживання.
Терміни можуть значно відрізнятися залежно від попиту та потоку в кожній країні. Але зазвичай це займає кілька тижнів, щоб отримати схвалення (чи ні) на візу.
Які документи для оформлення візи?
Процедура оформлення візи значно відрізняється від країни до країни. Але, загалом, можна сказати, що деякі документи є основними для отримання візи всіх країн. Серед них особисті документи, довідки про доходи та інші документи, які підтверджують причину поїздки.
Таким чином, ви повинні розділити такі документи, щоб подати заявку на візу:
- Проїзний документ, дійсний щонайменше ще 6 місяців і діючий (закордонний паспорт має принаймні одну порожню сторінку на передній і зворотній сторонах);
- Актуальні та барвисті фотографії 3×4;
- Підтвердження вашої онлайн-заявки;
- Попередні паспорти, якщо є;
- Виписки з банківського рахунку або підтвердження винагороди;
- Свідоцтво рівня або володіння мовою, наприклад результат визнаного тесту на знання мови;
- Заповнена форма та підтвердження сплати процесуального збору.
Крім цих пунктів, запитуватимуть інші документи, безпосередньо пов’язані з типом візи. У випадку студентів, як правило, обов’язковим є підтвердження схвалення університетом, незалежно від того, чи йдеться про мову, програму бакалаврату чи аспірантуру. Те саме стосується стажування, і, наприклад, може знадобитися надати підтвердження схвалення в програмі стажування або в раді стажистів компанії.
Що таке вид на проживання?
ВНЖ трохи відрізняється від візи. Як ми бачили, для того, щоб навчатися в аргентинських країнах, бразильцям не потрібно отримувати візу перед поїздкою. Таким чином, немає необхідності запитувати будь-який дозвільний документ перед виїздом з Бразилії.
Однак у випадку більш тривалого періоду перебування мандрівник повинен буде подати заяву на дозвіл на проживання. Ось ви вже бачите велику різницю: цей документ також дозволяє вам проводити час за кордоном, але його потрібно запитувати, коли ви вже перебуваєте в країні призначення.
Ще один приклад дозволу на проживання для студентів, які їдуть до Європи. Бразильці можуть перебувати на континенті до трьох місяців без візи, тобто вони можуть перебувати до 90 днів без жодних документів, крім паспорта.
Але, якщо ви хочете залишитися більше трьох місяців в одній європейській країні, вам знадобиться дозвіл на проживання. Тому зацікавлена сторона шукатиме місцеву владу в імміграційній службі в цій країні.
Рекомендується завжди доводити, що студент має адресу в цій країні і потребує дозволу на довше перебування. Як правило, дозвіл на проживання дає доступ до таких прав, як робота, навчання та інвестиції.
Навіть іноземці, які хочуть жити в Бразилії, повинні подати заяву на дозвіл на проживання. У випадку нашої країни документ потрібен усім, хто хоче залишитися більше ніж на 90 днів і може подати запит на тимчасову версію (від 1 до 2 років) або на невизначений період (як правило, зосереджено на випадках бразильської натуралізації).
Процедура отримання дозволу на проживання зазвичай здійснюється в імміграційній службі кожної країни і зазвичай займає близько двох-трьох тижнів, щоб отримати результат і отримати дозвіл.. Що стосується запиту на цей процес, студент по обміну вже перебуває в інших країнах, зазвичай це трохи швидше, ніж віза.
Цей документ, як правило, є карткою з вашим фото і, залежно від країни, також містить символ і прапор країни та іншу відповідну інформацію.
Які документи необхідно подати для отримання посвідки на проживання?
Як і у випадку з візою, документи для подачі заяви на дозвіл на проживання можуть відрізнятися від країни до країни. З цієї причини завжди важливо надавати відповідні вказівки бразильцям відповідно до кожної нації. Також будуть деякі особливості залежно від мети поїздки.
Однак, загалом, студенти повинні будуть надати:
- Підтвердження місця проживання, яке може бути отримано від оренди приміщення або гуртожитку коледжу;
- Лист про прийняття з університету;
- Зарахування до університету;
- Дві фотографії 3х4 на паспорт;
- Банківський рахунок, відкритий у цій країні з мінімальною сумою депозиту.
- Форма заповнена та сплачена плата.
У випадку з працівником, наприклад, такі документи будуть використовуватися для підтвердження професії, як-от трудовий договір та інші професійні документи. Тому важливо знати, що оформлення документів буде залежати від типу обміну.
Якщо в цю країну не потрібна віза, що я повинен підготувати, щоб виїхати за межі Бразилії?
Оскільки мандрівнику не потрібна віза для в’їзду в певну країну на заздалегідь встановлений період часу, ідеальним є організувати особисті документи, щоб пред’явити їх владі країни призначення.
Просто, як правило, прикордонний агент попросить вас довести причину вашого візиту, а також ваш намір повернутися до країни походження.
З цієї причини ви повинні організувати та мати легкий доступ до таких документів:
- Кольорове фото на зразок паспорта;
- Докази вашої мотивації для поїздки в країну призначення;
- Попередні паспорти, якщо є;
- Підтвердження вашого сімейного стану;
- Документ, що підтверджує вашу поточну роботу або навчання;
- Виписки з банківського рахунку або підтвердження винагороди;
- Підтвердження бронювання від готелю, бронювання подорожі або туристичного агента.
Під час подачі заяви на дозвіл на проживання бажано мати зворотній квиток. Навіть якщо дата повернення є лише приблизною, це спосіб довести владі, що ви збираєтеся повернутися до Бразилії.
Порада полягає в тому, щоб змінити дату проходу, ймовірно, це буде коштом плати за перепланування, але краще мати цю гарантію, щоб полегшити процес посадки.
Чи варто подавати документи на отримання візи чи посвідки на проживання?
Тепер ви вже знаєте, що основною відмінністю візи на проживання від дозволу на проживання є, в основному, час подачі заяви.
Обидва документи дають право на перебування в іноземній країні під час роботи, стажування чи навчання. Тому їх важливо знати та оформляти необхідні документи.
Що змінює один документ на інший, так це те, що віза на проживання запитується перед тим, як ви поїдете або в’їдете в країну призначення. Рекомендуємо спланувати запит на документ тут, у Бразилії, відповідно до ваших міжнародних цілей, будь то для навчання, роботи, діяльності, проживання та навіть для туризму в деяких випадках.
Дозвіл на проживання є документом, який ви повинні запросити, коли ви вже перебуваєте на іноземній території. У деяких випадках необхідно мати візу перед тим, як подати заяву на дозвіл на проживання.. Наприклад, щоб жити в Португалії, ви повинні мати візу для в’їзду в країну, і коли ви там, ви можете подати запит на дозвіл на проживання.
Дізнатися, який із двох документів вам слід подати, залежить від вашої мети та періоду, який ви збираєтеся провести за кордоном. Також важливо знати, чи потрібна країна віза у всіх випадках чи лише в окремих випадках. У Сполучених Штатах, незалежно від часу подорожі, буде потрібна віза. У Великій Британії ви можете перебувати протягом 6 місяців, перш ніж знадобиться віза.
Як отримати дозвіл на проживання або візу?
Незалежно від того, чи подаєте заяву на візу на проживання, чи на дозвіл на проживання, одна важлива порада: ви повинні щиро ставитися до своїх цілей у цій країні. Якщо ви хочете навчатися, ви повинні подати заяву на студентську візу; якщо збираєтеся працювати, то для робочої візи; і так далі.
Також варто пам’ятати, що наявність схвалена віза може бути набагато простішою якщо вас уже прийняли до університету, на літню програму або програму навчання чи роботи за кордоном.
І якщо ви хочете дізнатися більше про те, як отримати дозвіл на виїзд за кордон, тут і пройдіть тест свого профілю прямо зараз! Ви можете бути частиною нашої команди наставників і розраховувати на тих, хто найкраще розуміє обмін: наше експертне наставництво.